výroční schůze Unarclubu, 1998

d e n í k / d u b e n / 2 0 0 0

Předchozí zápisy: březen 2000.

1. dubna 2000 / sobota - vstávám v 6 a jdu s Janou na nádraží, v 7:09 odjíždí. Bylo to fakticky skvělé. Vlastně se tomu divím. Snažím se ještě spát, nejde to. Oceňuji Foulcaulta - je chytrý. Odpoledne s Džabónem, Ivou, Tomášem, Martinem, Ingvarem a Petrou J. ke Kostelíčku a k Propasti. Píšu Janě sms a ona mi odpovídá.
Večer různé přesuny a zmatky, povídám si s Petrou P. a ve 23 s Petrem do drahotušské Arény na Tekkno party. Usínám a v půl druhé jsem doma - ulehám a sním o starší tlusté paní, která se milovala s mužem a volá: Hospodine, Hospodine! A přilétá k ní anděl, klade ruku na čelo a ona ví, že počala a je šťastná.

2. dubna 2000 / neděle - už dlouho jsem nebyl v kostele / a ani dnes ne. Snídám a volám Janě do Prahy a ona se taky diví, jak nám to krásně šlo - a třeba to ještě někdy budeme moct zopakovat. Stýská se mi po ní. Také několikrát mluvím s Alenou - už včera jsem jí řekl, co se ve čvtrtek stalo mezi mnou Janou. Aleně to samozřejmě vadí, ale ona se mnou (zdá se) taky nechce být, chtěla by se ode mě nějak odpoutat. A já ji chlácholím, mně je dobře. Snad se zítra uvidíme v Opavě. Jsem zamilovaný do nich obou. Trochu nejistý, trochu nejasný.
Odpoledne jsem kopíroval dětské pohádky, což by mohl být dobrý matroš pro sociopráci, četl jsem si a už ve 21 jsem usnul.

3. dubna 2000 / pondělí - v 7 do Opavy a tam sedím dopoledne u počítače, Jana mi poslala sms. Jsem radostný, docela šťastný. Jinak přes den samá škola a v 19 h s Alenou do Jamu, sedíme pijeme víno / colu a Alena říká, že už se potřebuje té zátěže naše "vztahu" zbavit a že se budeme vídat míň, směju se a jdu do kina na Pláž a pak spát na privát. A to je konec dne.

4. dubna 2000 / úterý - v 11 odjíždím z Opavy, tenhle týden si udělám volno. Těším se na Petru, má milostná hlava (je) s Janou. Odpoledne s Petrou u Bečvy, povídáme si o sociologii, víře atd. Pak čekáme na Markétu a pak jsem doma a čtu si a tak a ve 22 h k Petře a dívám e se na boromejské video. V 0:30 oslape domů, potkávám Petra a sedíme u benzinové pumpy, jíme oplatky a mluvíme.

5. dubna 2000 / středa - dopoledne jsem telefonoval s Janou, bylo to hezké, už se na ni hrozně moc těším (ne "už", ale "pořád"). Odpoledne jsem se snažil dát dohromady článek o divadle a v půl 19 do kina na Muž na Měsíci. Bylo to moc dobré, všichni spokojení. Po filmu s Petrou, Markétou a Petrem V. Na Hradby, Markétka naprosto zničena prací ve Smoze, takže se mluví jen o tom. Pak doprovázím Petru domů a sám jdu taky (ale jinam) domů.

6. dubna 2000 / čtvrtek - dopoledne zubař - 3 plomby, pak nechávám udělat 40 kusů Maštale, volám Janě (opět krásné - ať se z toho nezblázním!) a jdu na oběd s Rendou do Taroku a pak k Pavlištíkům - Markéta přišla na oběd domů, takže jí a probírá svou práci. Pak jde do práce a s Petrou si povídáme o Projektu Miluji. A pak ona do města za maminkou a já domů hrát nehlučnou karetní počítačovou hru. A volám Ivě a s ní mám sraz ve čtvrt na 19, cestou do Archy potkávám Markétu a jdeme tam spolu. Maka mluví o práci. Já pak s Ivou - doprovázím ji a na chvilku jdu dál a jsem u nich až do 3 h v noci. Zapomenu tam klíče, takže musím budit klepáním na okno Jakuba, aby mi otevřel. S Ivou jsme si dost pěkně povídali a všem možném - o vztazích, sexu, Džabónovi etc. Hezký večer.

7. dubna 2000 / pátek - skládám Maštal k Honzíkovi, do redakce, píšu poslední zprávičku tohoto týdne Janě, že po ní toužím! A je to pravda. Předtím mluvím telefonem s Alenou a ona opravdu chce, abychom se vídali málo... "No a tak co?" Cestou z města potkávám Petru, pomáhám jí zabalit a poslat balík (jí samotné do Prahy) a pak už sedím doma a hraju nehlučnou karetní počítačovou hru. Večer do kina na Institut Benjamenta, což byl opruz, takže po půlhodině jsme s Petrem seděli ve vestibulu a povídali si, byli jsme spolu až do půlnoci nebo do půl druhé a pak jsem šel spát.

8. dubna 2000 / sobota - dopoledne mi volal Džabón, šli jsme spolu do Archy a povídali si o něm a o Ivě. Pak jsem si půjčil od bratrů skenr a skenoval jsem pohádky pro tuto www stránku a taky obálky knížek z Nakladatelství Unarclub. A v půl sedmé se stavil Džabón s Ivou a šli jsme do ponorky, tam už byla Majda (a my o ní dlouho nevěděli) a přišel Petr s Petrou, měli jsme natáčet závěrečné metry Petrova filmu Láska v Hranicích, ale nakonec jsme si řekli, že ne a že jindy. A pak šla Majda s Petrem domů, Džabón s Ivou k Nezhybům a Petra se mnou pro Petra Pokorného a společně k Vlasákovi do klubu - Seattle Night. Přišel ještě Libor Ščerba a pak i Džabón s Ivou. Docela se mi tam líbilo, ač myslel jsem původně, že má oblíbená grunge hudba mě na parketě bude bavit víc. A v jednu domů a spát. Zpocený.

9. dubna 2000 / neděle - zase ne v kostele, zvláštní sen - Džabón homosexuálem a Jana mi říká: Ale já... (myšleno: budu vždycky chtít mít hodně mužů!), volám Janě, ale má v Praze obsazeno. Skenuju Inferno a pak se (po obědě) dovolám Janě a mluvíme spolu celkem třikrát, je to moc hezké - není si jistá, jestli se mnou chce být, ale uvažuje o tom, což mi dělá radost. Já po ní toužím, stýská se mi už hodně - a ona přijede až příští neděli!!! V půl 14 s Markétou Paťorkovou k Bečvě, příjemné povídání, už tak dlouho jsme se neviděli! A pak ještě volám Janě, je to rozverné, ospale-zamilované. Chci být s ní! Vytvářím www stránku Inferna a je večer a půjdu se sprchovat.

Dále viz květen 2000.